Skip to content

Podopieczny: Błaszczyk Gabriela

Błaszczyk Gabriela

Numer subkonta: 054
Rok urodzenia: 2007
Schorzenie: Autyzm

Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja “SILENTIO”
Bank Pekao SA
78 1240 1125 1111 0010 2835 9305

Wpłaty z zagranicy: Kod SWIFT: PKOPPLPW

IBAN: PL 78 1240 1125 1111 0010 2835 9305

Tytułem:
054 – Błaszczyk Gabriela (darowizna na pomoc i ochronę zdrowia)

 

Formularz płatności:


Gabrysia urodziła się w marcu 2007 roku jako zdrowa dziewczynka pełna rodości i energii.

Do drugiego roku życia rozwijała sie prawidłowo. Tuż przed swoimi drugimi urodzinami zaczęła przejawiać niepokojące zachowania. Zaobserwowaliśmy, że Gabrysia powoli zapomina słów, których się nauczyła, przestaje interesować się otoczeniem, zabawkami a nawet rodzicami. Gabrysia zamykała swój świat nie chcąć do niego dopuścić nawet osób jej najbliższych.

Diagnoza wydana przez specjalistów (psychiatrę, psychologa, pedagoga) – AUTYZM DZIECIĘCY, była początkiem długiej, czaso i pracochłonnej terapii. Aktualnie Gabrysia nie porozumiewa się przy pomocy mowy czynnej, dlatego też musi być pod stałą opieką logopedy, psychologa i pedagoga specjalnego. Terapia prowadzona przez tych specjalistów pozwala Gabrysi na niwelowanie szkód spowodowanych chorobą.

Od września 2011 roku Gabrysia uczęszcza do przedszkola integracyjnego gdzie realizowane są podstawowe założenia programowe dla dzieci z autyzmem. Gabrysia jest równiez poddawana intensywnej terapii domowej, prywatnej opiece logopedycznej oraz prywatnej psychoruchowej terapii grupowej. Jest także na specjalistycznej diecie (bezmlecznej i bezglutenowej).

Pomoc, którą staramy się zapewnić naszej córce jest jednak bardzo kosztowna.
Każda, nawet niewielka pomoc będzie dla Gabrysi i dla nas ogromną radością.

Rodzice.