Skip to content

Podopieczny: Kulesza Mateusz

Kulesza Mateusz

Numer subkonta: 028
Rok urodzenia: 2005
Schorzenie: Autyzm dziecięcy

Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja “SILENTIO”
Bank Pekao SA
78 1240 1125 1111 0010 2835 9305

Wpłaty z zagranicy: Kod SWIFT: PKOPPLPW

IBAN: PL 78 1240 1125 1111 0010 2835 9305

Tytułem:
028 – Kulesza Mateusz (darowizna na pomoc i ochronę zdrowia)

 

Formularz płatności:


Mateusz urodził się 30 września 2005 roku. Był dużym i zdrowym bobasem ważącym 5 kg. Jako niemowlę rozwijał się prawidłowo. Jego problemy zaczęły się po drugim roku życia. Nastąpił regres w rozwoju. Powoli stawał się nieobecny, nie komunikował się ze światem w żaden sposób, oddalał się, powoli zatracał się w swoim świecie. Otwierał usta jak dawniej, ale wydobywał się z nich tylko niezrozumiały dla nikogo “bełkot”. Przerażały go ostre dźwięki, każdy naczulszy dotyk sprawiał mu ból. Nie potafił się bawić jak inne dzieci.

Orzeczono Autyzm wczesnodziecięcy. Opóźniony rozwój mowy biernej i czynnej. Deficyty w zakresie kontaktów społecznych i zabawy. Stereotypowe zainteresowania. Zaburzenia sensoryczne głównie w obszarze słuchu, wzroku i dotyku. Opóźniony poziom grafomotoryki. Od tej pory Mateusz prowadzony jest przez róznych specjalistów. Niestety odbywa ise to w większości metoda “prób i błędów”.

Pomimo swojej choroby Mateusz jest pogodnym dzieckiem. Rodzice pragną wykorzystać wszystkie dostępne środki, metody leczenia i rehabilitacji ale potrzebują do osiągnięcia tego celu wsparcia materialnego.

Dzieci niepełnosprawne wsparte odpowiednimi terapiami, codzienną pracą i poświęceniem rodziców potrafią duzo osiągnąć, nawet przezwyciężyć chorobę.

Państwa pomoc może sprawić, że Mateusz w przyszłości będzie miał łatwiejsze życie. Pragnieniem rodziców jest aby mógł zupełnie samodzielnie funkcjonować.