Skip to content

Podopieczny: Dudek Daniel

Dudek Daniel

Numer subkonta: 003
Rok urodzenia: 2005
Schorzenie: Autyzm dziecięcy

Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja “SILENTIO”
Bank Pekao SA
78 1240 1125 1111 0010 2835 9305

Wpłaty z zagranicy: Kod SWIFT: PKOPPLPW

IBAN: PL 78 1240 1125 1111 0010 2835 9305

Tytułem:
003 – Dudek Daniel (darowizna na pomoc i ochronę zdrowia)

 

Formularz płatności:


Daniel Dudek urodził się w grudniu 2005 roku. W wieku 3 lat otrzymał diagnozę autyzm wczesnodziecięcy. Do wieku 1 roku dziecko rozwijało się prawidłowo: gaworzył, śmiał się, oglądał książeczki. Po pierwszym etapie rozwoju nastąpił regres. Daniel obgryzał książki, zapatrywał się na reklamy w telewizji, godzinami mógł patrzeć na napisy lecące na zakończenie programu. Mówił tylko mama, krzyczał, gdy czegoś chciał, nie reagował na nasze wołania.

Po długim okresie badań i diagnozie rozpoczęliśmy terapię ogólnorozwojową. W pierwszym jej okresie wdrożyliśmy dietę bezmleczną, bezglutenową i bezcukrową. Daniel otworzył się, zaczął reagować na otoczenie, stał się radosny. Zaczął uczęszczać do przedszkola integracyjnego.

Po ukończeniu piątego roku nauczył się czytać i dopiero pomalutku ruszyła mowa.

W tej chwili potrafi już powiedzieć czego potrzebuje. Nie radzi sobie jednak ze swoimi emocjami. Często wpada w autoagresję, bije się i gryzie. Uczęszczamy na różnorodne zajęcia, aby cały czas rozwijać Daniela. Korzystamy z hipoterapii, integracji sensorycznej, logopedy oraz terapii zajęciowej. Co roku wyjeżdżamy na turnus rehabilitacyjny.

Nie jesteśmy w stanie samodzielnie ponosić kosztów wszystkich terapii. W związku z tym prosimy o przekazanie 1% podatku na terapię naszego synka. Chcemy również podziękować serdecznie za dotychczasowe wsparcie. Razem wiele już osiągnęliśmy, ale jeszcze więcej mamy do zrobienia. Musimy nauczyć nasze dziecko tego wszystkiego, co zdrowe dzieci nabywają automatycznie na wszystkich etapach swojego rozwoju.