Skip to content

Podopieczny: Jasak Piotr

Jasak Piotr

Numer subkonta: 156
Rok urodzenia: 2000
Schorzenie: Autyzm atypowy

Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja “SILENTIO”
Bank Pekao SA
78 1240 1125 1111 0010 2835 9305

Wpłaty z zagranicy: Kod SWIFT: PKOPPLPW

IBAN: PL 78 1240 1125 1111 0010 2835 9305

Tytułem:
156 – Jasak Piotr (darowizna na pomoc i ochronę zdrowia)

 

Formularz płatności:






Piotr urodził się w 2000 roku. Uczęszcza do szkoły ogólnodostępnej do klasy integracyjnej.

Jest pogodnym i miłym chłopcem.

Od wczesneego dzieciństwa jego rozwój przebiegał z wyraźnym opóźnieniem w stosunku do rówieśników.Nie mówił,nie nawiązywał kontaktów z rówieśnikami i otoczeniem izolował się.

W wieku 4 lat poddaliśmy syna szczegółowej obserwacji i badaniom w Niemczech. Wówczas wstępnie wykluczono zaburzenia o charakterze całościowym, postawiono diagnozę:obniżony poziom inteligencji, niemota słowna, zaburzenia ruchu i koordynacji oraz niepewności rozwoju. Od razu włączyliśmy terapie ogólnorozwojową.

Dzięki systematycznej pracy z terapeutami jego mowa stopniowo odblokowała się. Oprócz tego uczęszczał na różnorodne zajęcia usprawniające jego rozwój,oraz korzystał z turnusów rehabilitacyjnych. W wieku 7 lat zdjagnozowano u syna padaczkę napadów częściowych złożoną. W wieku 10 lat w Centrum Terapii neurorozwojowej w Pile zdiagnozowano u syna całościowe zaburzenia rozwojowe pod postacią autyzmu atypowego. W wieku 12 lat w Klinicem Neurologii Wieku Rozwojowego w Poznaniu potwierdzono całościowe zaburzenia rozwojowe,jednakże wykluczono już napady padaczkowe.Przez ten cały czas Piotr był i jest rehabilitowany i leczony farmakologicznie przez specjalistów:neurolog,psycholog,psychiatra.Dzięki pracy,miłościi cierpliwości naszej i terapeutów u syne są bardzo duże postępy rozwojowe.Piotr nadal wymaga stałej dlugotrwałej terapii psychologicznej,psychiatrycznej, logopedycznej, integracji sensorycznej,udziału w turnusach terapeutyczno-rehabilitacyjnych oraz innych specjalistycznych działań wspomagających jego rozwój,które umożliwią mu póżniejsze funkcjonowanie w społeczeństwie.

Dziękujemy, Rodzice.