Skip to content

Podopieczny: Lubczyński Jakub

Lubczyński Jakub

Numer subkonta: 053
Rok urodzenia: 2007
Schorzenie: Autyzm dziecięcy

Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja “SILENTIO”
Bank Pekao SA
78 1240 1125 1111 0010 2835 9305

Wpłaty z zagranicy: Kod SWIFT: PKOPPLPW

IBAN: PL 78 1240 1125 1111 0010 2835 9305

Tytułem:
053 – Lubczyński Jakub (darowizna na pomoc i ochronę zdrowia)

 

Formularz płatności:


Kubuś Lubczyński urodził się w lipcu 2007 roku jako zdrowe, pełne radości dziecko. Poza lekkim opóźnieniem ruchowym rozwijał się prawidłowo do drugiego roku życia. Niespodziewanie nastąpił regres. Dziecko zaczęło tracić wszystkie zdobyte wcześniej umiejętności.

Kuba przestał mówić, stracił zainteresowanie otoczeniem, bliskimi. Zamknął się w swoim hermetycznym świecie i zaczął zachowywać stereotypowo. Całymi godzinami kręcił kółkami od autek, budował wieże, ustawiał ciągami zabawki, trzepotał rączkami. Przestał zauważać rodziców, zaczął unikać kontaktu wzrokowego, bać się otoczenia.
Bardzo szybko został zdiagnozowany przez neurologa, psychiatrę i psychologów. Werdykt był nieubłagany: AUTYZM DZIECIĘCY.

Rozpoczęliśmy nierówną walkę z tą straszną chorobą. Mamy nadzieję, że systematyczna, choć bardzo kosztowna niestety, terapia pomoże w funkcjonowaniu Kubusia, zredukuje większość deficytów a w przyszłości pozwoli na jego godne, świadome funkcjonowanie w społeczeństwie.

Kubuś ma przyznane orzeczenie o niepełnosprawności, decyzję o wczesnym wspomaganiu i kształceniu specjalnym. Od września 2011 Kubuś zaczął uczęszczać do przedszkola integracyjnego. Jest na diecie bezmlecznej, bezglutenowej i bezcukrowej.

Pieniądze zgromadzone na subkoncie w Fundacji Silentio chcemy przeznaczyć na konieczną, specjalistyczną terapię psychologiczną, logopedyczną, Integracji Sensorycznej, pedagogiczną oraz leczenie.
Chcielibyśmy również zapewnić Kubusiowi dostęp do niezbędnych w walce z autyzmem pomocy dydaktycznych, zabawek edukacyjnych oraz uczestnictwo w turnusach rehabilitacyjnych.

Nie jesteśmy w stanie pokryć tak olbrzymich wydatków, dlatego bardzo prosimy o pomoc w walce z autyzmem Kubusia.
POMÓŻMY KUBUSIOWI POKONAĆ TĘ OKRUTNĄ CHOROBĘ, POMÓŻMY MU POZNAĆ I POKOCHAĆ ŚWIAT.

Rodzice.