Do Barcelony po zdrowie

Do Barcelony po zdrowie, zbiórka środków na operację Marcela.

POMÓŻ MARCELKOWI!

Marcelek urodził się 12.10.2006r. W wieku 3 lat zdiagnozowano u niego autyzm dziecięcy. Poza tym cierpi także na epilepsję, słabe napięcie mięśniowe, przepuklinę pachwinowo-mosznową (obecnie po operacji) oraz nietolerancję fruktozy.
Od września 2012r. do licznych już schorzeń Marcelka doszło jeszcze jedno. Rezonans magnetyczny głowy ujawnił bardzo rzadki Zespół Arnolda-Chiariego I stopnia. Polega on na przemieszczeniu struktur tyłomózgowia (móżdżku i pnia mózgu) przez otwór potyliczny wielki do kanału kręgowego powodując zagięcie początkowego odcinka rdzenia kręgowego. Uciśnięcie móżdżku może powodować zaburzenia przepływu płynu mózgowo – rdzeniowego, a to z kolei szereg objawów neurologicznych, takich jak: problemy z koordynacją ruchów i równowagą, osłabienie kończyn, zaburzenia widzenia, oddychania, bóle i zawroty głowy z utratą przytomności włącznie.

W 2/3 przypadków tego Zespołu współwystępuje dodatkowe schorzenie – siringomielia (jamistość rdzenia kręgowego – przyrośnięcie rdzenia kręgowego do kości w części lędźwiowo-krzyżowej powodujące jego silne napięcie). Rezonans magnetyczny kręgosłupa niestety potwierdził także obecność tego schorzenia u naszego synka.

Choroba jest postępujące i wymaga interwencji neurochirurgicznej. Istnieje możliwość operacji w Instytut Chiari & Siringomielia & Escoliosis (ICSEB) w Barcelonie w Hiszpanii, który jako jedyny w Europie specjalizuje się w tego typu zabiegach. W lipcu br. Marcel został zakwalifikowany przez zespół neurochirurgów z Barcelony do zabiegu techniką minimalnej inwazji, który daje szansę na zahamowanie rozwoju choroby. Jedyną, olbrzymią przeszkodą jest kwestia materialna. Całkowity koszt operacji wynosi 15.650 euro. Jest to kwota, która całkowicie wykracza poza nasz domowy budżet. Dlatego zwracamy się z ogromną prośbą o iskierkę pomocy dla naszego synka. Wszelkie darowizny można przesyłać na konto fundacji:

Fundacja Pomocy Osobom z Zaburzeniami ze Spektrum Autyzmu oraz Ich Rodzinom „SILENTIO”
KRS: 0000 326 128
BANK PKO SA IX O/Warszawa
nr konta: 42 1240 1125 1111 0010 2381 3466

z dopiskiem: Darowizna na cele statutowe – “Do Barcelony po zdrowie”

Wpłaty z zagranicy: Kod SWIFT: PKOPPLPW

IBAN: PL 42 1240 1125 1111 0010 2381 3466

Darowizny przekazane na konto Fundacji SILENTIO stanowią podstawę do skorzystania z ulgi podatkowej. Osoby prawne mogą odliczyć do 10% podstawy opodatkowania, osoby fizyczne do 6% podstawy opodatkowania. W przypadku pytań prosimy o kontakt: fundacja@silentio.org.pl